Koty

Albipen® LA

Olejowa zawiesina ampicyliny dla bydła, owiec, świń, psów i kotów o przedłużonym działaniu. Albipen LA jest zalecany u zwierząt w terapii i profilaktyce infekcji żołądkowo-jelitowych, dróg moczowych, dróg oddechowych oraz dróg rodnych, a także zapalenia wymion i stawów.

BRAVECTO (wszystkie postacie)

Zwalczanie inwazji kleszczy i pcheł u psów i kotów – produkt leczniczy weterynaryjny Bravecto jest ogólnoustrojowym środkiem owadobójczym i roztoczobójczym, występującym w postaci roztworu do nakrapiania lub tabletki smakowej.

Caninsulin VetPen

Nowoczesne urządzenie zapewniające maksymalny komfort terapii cukrzycy lekarzowi, właścicielowi i zwierzęciu. Elegancki, prosty i wygodny w obsłudze, oszczędza czas i zmniejsza poziom zaangażowania niezbędny do przygotowania i podania insuliny, gwarantując łatwe i szybkie wykonanie iniekcji. Daje możliwość wygodnego podania insuliny także poza domem.

Caninsulin®

eterynaryjny preparat insulinowy o średnio długim okresie działania. Zawiera wysoce oczyszczoną insulinę wieprzową, do stosowania w terapii cukrzycy u psów i kotów.

Ceporex

Zawiesina do wstrzykiwań dla bydła, psów i kotów. U bydła stosowana w leczeniu metritis, schorzeń racic, ran, ropni oraz leczenia mastitis przy zastosowaniu jednocześnie miejscowego leczenia wymienia.

Delvosteron™

Wodny roztwór proligestonu do stosowania w zapobieganiu występowania rui u suk i kotek, przy przedłużającej się rui, ciąży urojonej, krwawieniach macicznych u suk, alergii prosówkowej kotów.

Depomycin®

Zawiesina dla koni, bydła, owiec, świń, psów i kotów. Aktywnymi składnikami preparatu są penicylina prokainowa i dihydrostreptomycyna. Obydwa antybiotyki wykazują działanie synergistyczne. Depomycin wykazuje działanie bakteriobójcze w stosunku do bakterii Gram-dodatnich jak również Gram-ujemnych.

Dexafort™

Zawiesina dla bydła, koni, psów i kotów. Dexafort zawiera dwa aktywne estry deksametazonu. Sól sodowa deksametazonu wchłania się bardzo szybko z miejsca podania, co daje efekt szybkiego rozpoczęcia działania terapeutycznego, zaś fenylopropionian deksametazonu jest resorbowany znacznie wolniej, co zapewnia wydłużenie działania preparatu (8-10 dni). Wykazuje działanie glukoneogenne, przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwwstrząsowe, a także indukuje rozpoczęcie akcji porodowej.

Intertocine-S®

Zawiesina dowymieniowa dla krów. Składnikami aktywnymi preparatu są tetracyklina, neomycyna, bacytracyna oraz prednizolon. Preparat przeznaczony jest do leczenia postaci klinicznych i podklinicznych zapalenia wymienia u krów w okresie laktacji, wykazując szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego.

Neopen™

Połączenie benzylopenicyliny prokainowej i siarczanu neomycyny w iniekcji.

Nobivac® Rabies

Szczepionka przeciwko wściekliźnie. Jest kompatybilna ze wszystkimi szczepionkami Nobivac dla psów i kotów, można ją podawać w jednej iniekcji między innymi z Nobivac DHP, DHPPi i Tricat. Nobivac Rabies jest szczepionką zawierającą inaktywowany przy pomocy beta-propiolaktonu szczep Pasteur RIV wirusa wścieklizny zawieszony w żelu wodorotlenku glinu oraz bufor fosforanowy. Zawarty w szczepionce wirus pochodzi ze szczepu oryginalnie wyizolowanego i poddanego lapinizacji przez Pasteura (szczep ustalony).

Nobivac® Tricat Trio

Żywa atenuowana szczepionka, zabezpieczająca przed najgroźniejszymi chorobami zakaźnymi kotów (core antigens) – panleukopenią, kaliciwirozą i herpeswirozą. Nobivac Tricat Trio jest szczepionką nie zawierającą adjuwantu. Szczep MW-1, zawarty w Nobivac Tricat Trio zapewnia 3-letni okres utrzymywania się odporności przeciwko panleukopenii kotów. Szczep F 9 zawarty w Nobivac Tricat Trio w ostatnich badaniach, przeprowadzonych na Uniwersytecie w Liverpoolu wykazał wysoki stopień neutralizacji wobec losowo wybranych, aktualnych izolatów terenowych kaliciwirusa.

Panacur® tabletki

Fenbendazol w postaci tabletek. Preparat przeciwpasożytniczy o szerokim spektrum działania.

Remover®

Dodatek dietetyczny dla kotów w postaci smacznej pasty. Zapobiega powstawaniu pilobezoarów, powoduje ich bezpieczne usunięcie, reguluje funkcje układu pokarmowego, wpływa na poprawę wchłaniania składników odżywczych.