Konie

Depomycin®

Zawiesina dla koni, bydła, owiec, świń, psów i kotów. Aktywnymi składnikami preparatu są penicylina prokainowa i dihydrostreptomycyna. Obydwa antybiotyki wykazują działanie synergistyczne. Depomycin wykazuje działanie bakteriobójcze w stosunku do bakterii Gram-dodatnich jak również Gram-ujemnych.

Dexafort™

Zawiesina dla bydła, koni, psów i kotów. Dexafort zawiera dwa aktywne estry deksametazonu. Sól sodowa deksametazonu wchłania się bardzo szybko z miejsca podania, co daje efekt szybkiego rozpoczęcia działania terapeutycznego, zaś fenylopropionian deksametazonu jest resorbowany znacznie wolniej, co zapewnia wydłużenie działania preparatu (8-10 dni). Wykazuje działanie glukoneogenne, przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwwstrząsowe, a także indukuje rozpoczęcie akcji porodowej.

Engemycin® 10%

Roztwór dla bydła, koni, świń i owiec. Dobrze tolerowany przez organizm zwierząt nie powoduje podrażnienia i bolesności w miejscu iniekcji. Zawiera oksytetracyklinę, antybiotyk o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego, działający również na riketsje, mykoplazmy i chlamydie.

Equilis® Prequenza

Szczepionka przeciwko grypie koni. Zawiera uaktualnione, całe inaktywowane wirusy grypy koni, hodowane z zastosowaniem linii komórek ssaków. Adiuwant szczepionkowy Matrix-CTM stanowi oczyszczona saponina.

Equilis® Prequenza Te

Szczepionka przeciwko grypie koni i tężcowi. Zawiera uaktualnione, całe inaktywowane wirusy grypy koni, hodowane z zastosowaniem linii komórek ssaków. Adiuwant szczepionkowy Matrix-CTM stanowi oczyszczona saponina.

Estrumate

Kloprostenol do synchronizacji porodów u świń – sprzyja odpowiedniemu zarządzaniu grupami technologicznymi loch i loszek na fermach świń.

Finadyne

Megluminian fluniksyny, niesterydowy lek przeciwzapalny w postaci roztworu do wstrzykiwań dla koni, bydła i świń. Zalecany do stosowania przede wszystkim u loszek i loch z syndromem MMA w jego różnych formach oraz rutynowo w niektórych obiektach u loszek. Podanie po porodzie w rutynowym schemacie pozwala nie tylko na uniknięcie problemów z MMA, ale również wpływa na osiągnięcie lepszych parametrów produkcyjnych prosiąt.

Intertocine-S®

Zawiesina dowymieniowa dla krów. Składnikami aktywnymi preparatu są tetracyklina, neomycyna, bacytracyna oraz prednizolon. Preparat przeznaczony jest do leczenia postaci klinicznych i podklinicznych zapalenia wymienia u krów w okresie laktacji, wykazując szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego.

Nobivac® Rabies

Szczepionka przeciwko wściekliźnie. Jest kompatybilna ze wszystkimi szczepionkami Nobivac dla psów i kotów, można ją podawać w jednej iniekcji między innymi z Nobivac DHP, DHPPi i Tricat. Nobivac Rabies jest szczepionką zawierającą inaktywowany przy pomocy beta-propiolaktonu szczep Pasteur RIV wirusa wścieklizny zawieszony w żelu wodorotlenku glinu oraz bufor fosforanowy. Zawarty w szczepionce wirus pochodzi ze szczepu oryginalnie wyizolowanego i poddanego lapinizacji przez Pasteura (szczep ustalony).

Panacur® pasta

Fenbendazol w postaci pasty. Preparat przeciwpasożytniczy o szerokim spektrum działania.

Receptal®

Preparat zawiera w składzie octan busereliny. Buserelina jest peptydem, syntetycznym analogiem podwzgórzowego czynnika uwalniającego gonadotropiny – FSH i LH. Efekty działania preparatu odpowiadają fizjologicznej roli GnRH.

Vetalgin®

Nienarkotyczny środek przeciwbólowy z grupy pirazolonów przeznaczony do podawania pozajelitowego dla koni, bydła, świń, owiec, kóz, i psów. Środek przeciwbólowy, rozkurczowy, przeciwgorączkowy, przeciwreumatyczny i przeciwzapalny.