Szczepienie psów pomaga ludziom i zwierzętom

Młody chłopak uśmiecha się z dumą, kiedy przekazuje swojego nowego szczeniaka lekarzowi weterynarii z Mission Rabies. Lekarz poda psu pierwsze szczepienie przeciwko wściekliźnie, podczas gdy wolontariusze przekażą dzieciom z wioski informacje w jaki sposób mogą chronić siebie i swoje ukochane zwierzęta przed chorobą.

Lekarze weterynarii z Mision Rabies i inni na całym świecie robią co w ich mocy, aby uwolnić świat od wścieklizny, choroby, której można zapobiegać dzięki szczepieniom, a która nadal zabija około 59000 osób rocznie, w tym wiele dzieci.

Wraz ze Światowym Dniem Wścieklizny, przypadającym 28 września, rozpoczynamy inicjatywę For them for us, we współpracy z Mision Rabies i Rabies Free Africa, która składa hołd lekarzom weterynarii, opiekunom psów, wolontariuszom i organizacjom zaangażowanym w ochronę zdrowia i życia psów i ludzi.

Hasztag honoru

Kampania w mediach społecznościowych #ForThemForUs zachęca osoby do publikowania zdjęć i filmów przedstawiających ludzi biorących udział w walce z wścieklizną, niezależnie od tego czy są to zdjęcia lekarzy weterynarii ze swoimi psimi pacjentami, którymi się zajmują, czy wolontariuszy pomagających w szczepieniach psów w krajach, gdzie wścieklizna występuje endemicznie.

To ogromna okazja, a by pokreślić działania, które ratują życie. Pokazywanie tych wysiłków poprzez #ForThemForUs to odpowiedni sposób na uświadomienie sobie, dlaczego szczepienia psów i edukacja ludzi na temat zapobiegania tej groźnej chorobie i ratowania życia są bardzo ważne”- Luke Gamble, BVSc, DVM&S, FRCVS, założyciel Mission Rabies.

Dni psa

Według World Atlas, na planecie żyje około 900 milionów psów. Wiele z nich zapewnia towarzystwo, miłość i zabawę wielu osobom w każdym wieku. Inne to psy pracujące, polujące czy pasterskie. Aż 85 % psów przemieszcza się wolno, co naraża je na wysokie ryzyko zakażenia wścieklizną. Chociaż wścieklizna została wyeliminowana w niektórych państwach, to nadal stanowi zagrożenie w ponad 150 krajach. Najbardziej dotknięte są społeczności z ograniczonym dostępem do opieki zdrowotnej i weterynaryjnej. Aby zapewnić bezpieczeństwo zwierzętom i rodzinom, opiekunowie zwierząt powinni szczepić swoje psy przeciwko wściekliźnie, bez względu na to, gdzie mieszkają.

Zapobieganie rozprzestrzenianiu się przez ponad 20 lat

Poprzez program Afya nasza firma od ponad 20 lat zajmuje się profilaktyką wścieklizny. Przekazaliśmy ponad 3 miliony dawek szczepionek przeciwko wściekliźnie, aby pomóc osiągnąć cel Światowej Organizacji Zdrowia „Zero do 2030”. „Każdego dnia obserwujemy lekarzy weterynarii, wolontariuszy i inne osoby działające w zakresie zapobiegania wściekliźnie, co dało nam pomysł na stworzenie inicjatywy #ForThemForUs”- mówi Ingrid Deuzeman, dyrektor ds. Marketingu, Companion Animal Vaccines, MSD Animal Health. „Eliminacja jest możliwa, kiedy wiele osób pracuje razem nad edukacją i utrzymywaniem ludzi i zwierząt w zdrowiu.

Może Cię zainteresować także:

  • program Afya, mający na celu zapobieganie zgonom, spowodowanym wścieklizną;
  • mission rabies, zaszczepienie około 1 miliona psów, edukacja ponad 2 milionów dzieci;
  • pomoc krajom w eliminacji wścieklizny poprzez Rabies Free Africa.