Walka z pasożytami

Odpowiednia ochrona przed groźnymi pasożytami jest niezbędna dla zachowania zdrowia naszych zwierząt i członków rodziny. Każdy odpowiedzialny opiekun zwierzaka już wie, że jednym z podstawowych profilaktycznych zabiegów, jest zastosowanie odpowiedniego i skutecznego preparatu przeciwko kleszczom i pchłom, które, jeśli dostaną się do Twojego domu, mogą sprawić duże problemy.

Dlatego nie należy lekceważyć właściwego wyboru środków przeciwko pasożytom zewnętrznym i najlepiej w tej kwestii poradzić się lekarza weterynarii, który dopasuje najlepiej sposób profilaktyki przeciwko pchłom i kleszczom adekwatny do stylu życia naszego pupila.

Ponadto należy pamiętać, że ocieplenie klimatu spowodowało wydłużenie okresu aktywności kleszczy, a co za tym idzie zagrożenie dla zdrowia naszych kotów i psów. W związku ze zmianą klimatu nowe gatunki kleszczy i przenoszone przez nie choroby zakaźne pojawiają się w nowych regionach, w tym w naszym kraju.

Dlatego tak ważna jest ochrona przed pasożytami zewnętrznymi, czyli kleszczami i pchłami, nawet w okresie jesienno-zimowym, ponieważ w trakcie łagodnej zimy kleszcze mogą być także aktywne i zaatakować naszego psa lub kota. Jeśli chodzi o pchły, to występują ona przez cały rok i bardzo dobrze czują się w ogrzewanych domach także zimą.

Kolejną ważną częścią odpowiedzialnego podejścia do profilaktyki i leczenia zwierząt jest odrobaczanie. Zarówno psy, jak i koty mogą być zaatakowane przez pasożyty jelitowe, które mogą być potencjalnie niebezpieczne nie tylko dla nich, ale także dla członków Twojej rodziny.

Dlatego ważne jest dokładne przestrzeganie zaleceń lekarza weterynarii i ochrona zwierząt przed kluczowymi endopasożytami, nawet jeśli zwierzę nie wychodzi na zewnątrz!