Eksperci Diabetes Centres of Excellence

Prof. dr hab. Ewa Pańkowska

konsultant w dziedzinie diabetologii i pediatrii

Konsultant w dziedzinie diabetologii i pediatrii, wieloletni wykładowca i nauczyciel akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członek komitetu naukowego międzynarodowej organizacji pediatrów diabetologów ISPAD (International Society for Pediatric and Adolescent Diabetes). Twórczyni szkoły leczenia pompą insulinową w Polsce, inicjatorka Ogólnopolskiego Programu Leczenia Pompami Dzieci w wieku przedszkolnym.

Obecnie prowadzi placówkę medyczną Instytut Diabetologii. Na co dzień, w swojej pracy zawodowej zajmuje się głównie osobami z cukrzycą typu 1, kieruje się przede wszytkim rozpoznaniem indywidualnych potrzeb osoby chorej i dostosowania do niej leczenia. Od lat pracuje nad łączeniem nowych technologii z procesami terapeutycznymi, tak, aby mimo choroby zachować komfort życia pacjenta. Równolegle zajmuje się badaniami naukowymi, opracowała nowe podejście do insulinoterapii znane jako Warszawska Szkoła Leczenia Pompą Insulinową, zajmuje się także polineuropatią cukrzycową.

Na forum międzynarodowym aktywnie uczestniczy w badaniach klinicznych, często występuje jako ekspert i wykładowca w dziedzinie insulinoterapii. Autor licznych artykułów naukowych publikowanych w recenzowanych czasopismach polskich i zagranicznych oraz publikacji popularno-naukowych.

Prof. Federico Fracassi

mentor programu Diabetes Vet Academy we Włoszech i Diabetes Centres of Excellence w Polsce

Prof. Federico Fracassi jest Kierownikiem Katedry Chorób Wewnętrznych Małych Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Bolonii we Włoszech. Po odbyciu rezydentury w Klinice Małych Zwierząt Uniwersytetu w Zurichu w Szwajcarii w 2012 roku uzyskał tytuł dyplomowanego specjalisty Europejskiego Weterynaryjnego Stowarzyszenia Chorób Wewnętrznych Małych Zwierząt (ECVIM – CA – European College of Veterinary Internal Medicine – Companion Animals).

Prof. Fracassi jest byłym prezesem Europejskiego Stowarzyszenia Endokrynologii Weterynaryjnej (ESVE – European Society of Veterinary Endocrinology), byłym prezesem Włoskiego Weterynaryjnego Stowarzyszenia Chorób Wewnętrznych (SIMIV – Società Italiana di Medicina Interna Veterinaria), redaktorem naczelnym magazynu naukowego “Veterinaria” oraz jednym z redaktorów Journal of Small Animal Practice (JSAP). Autor ponad 100 artykułów naukowych, książek i rozdziałów.

Prof. Federico Fracassi to specjalista z dziedziny endokrynologii psów i kotów o międzynarodowej sławie, a jednocześnie lekarz praktyk doskonale znający realia codziennej pracy klinicznej. Jego udział w programie Diabetes Centres of Excellence to gwarancja przekazania aktualnego stanu wiedzy w bardzo ciekawy, angażujący i zrozumiały sposób.

Michał Lisiewicz

mówca motywacyjny

Ukończył z wyróżnieniem klasę skrzypiec w łódzkiej Akademii Muzycznej. Koncertował z Polską Orkiestrą Festiwalową Krystiana Zimermana w Europie i USA m.in. w Carnagie Hall w Nowym Jorku, Kennedy Center w Waszyngtonie, Royal Festival Hall w Londynie, Salle Playel w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Tonhalle w Zurichu. Założyciel i wieloletni skrzypek Warsaw String Quartet.

W latach 2006 -2018 koncertmistrz Warszawskiej Opery Kameralnej.

Obecnie koncertmistrz orkiestry spektaklu Amadeusz w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Zapraszany do współpracy z wieloma orkiestrami w Polsce, ma w dorobku wiele nagrań dla firm fonograficznych i stacji telewizyjnych. Laureat licznych nagród i wyróżnień.

Jako sportowiec wielokrotny medalista zawodów biegowych (m. in. I miejsce w Półmaratonie Warszawskim w kat. M35, II miejsce w Maratonie Warszawskim w kat. M35, I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w biegu 12h z wynikiem 130km.). Na Mistrzostwach Polski w maratonie zajął V miejsce z wynikiem 2:34.

Przepłynął zatokę Gdańską (18 km z Gdyni na Hel) w czasie 6 godzin.

Jako triathlonista czterokrotnie ukończył zawody Ironman (pływanie 3,8 km, rower 180 km, bieg 42 km), a jego najlepszy wynik to 10:05 (Malbork)

W sierpniu 2022 ukończył Poland Extreme Triathlon (pływanie 12 km, rower 690 km, bieg 95km), zajmując III miejsce.

Doświadczenia wyczerpujących, wielogodzinnych ćwiczeń w sali muzycznej i treningów na bieżni, na pływalni i trasach rowerowych potrafi przekuwać w niezwykle inspirujące rozmowy, które motywują i dodają energii do tego, aby realizować własne cele, nie zważając na podstępnych „złodziei marzeń”.

W projekcie DCE wygłosi wykład o osiąganiu celów długodystansowych w kontekście motywowania właściciela do aktywnej współpracy z lekarzem i wspierania go w tym, że ma szanse doskonale sprawdzić się w nowej roli opiekuna zwierzęcia z chorobą przewlekłą. Dodatkowo, dla chętnych poprowadzi warsztaty 1:1 w formie webinarów.

Anna Dominiak i Aneta Wójcik

specjalistki do spraw komunikacji

Przeszkoliły już ponad 200 lekarzy weterynarii, z tematu komunikacji z klientami oraz w zespole. Prowadzą praktyczne warsztaty, osadzone w realiach codziennej pracy w lecznicy weterynaryjnej, których interaktywna forma angażuje i motywuje uczestników. W programie Diabetes Centres of Excellence poprowadzą całodniowe szkolenie skierowane dla lekarzy weterynarii, które zapewni narzędzia do tego, aby umiejętnie rozmawiać i przekazywać wiedzę właścicielom zwierząt z cukrzycą.

Anna Dominiak

Lekarz weterynarii, Trener biznesu i organizator szkoleń.

Absolwentka Medycyny Weterynaryjnej (SGGW Warszawa) oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. Tischnera w Krakowie. Prowadzi własną firmę szkoleniową Novatika, współpracuje z lecznicami i indywidualnymi lekarzami weterynarii w zakresie szkoleń i optymalizacji pracy (m. in poprzez audyty). Jest organizatorką wielu szkoleń dla lekarzy weterynarii, wierzy w skuteczne rozwiązania, potęgę współpracy i pozytywnej komunikacji. Tłumaczka publikacji w dziedzinie zarządzania lecznicą weterynaryjną.

Współtwórczyni projektu Kobiety Weterynarii, którego misją jest inspiracja, motywacja i integracja kobiet w branży, corocznie organizuje Ogólnopolski Kongres Kobiet Weterynarii.

Prywatnie pasjonatka kynologii, hodowca psów rasowych i międzynarodowy sędzia kynologiczny FCI, autorka jednego z Rozdziałów w Przewodniku PSLWMZ „Problemy Zdrowotne Ras Brachycefalicznych”, 2021.

Aneta Wójcik

Menedżerka z wieloletnim doświadczeniem, szkoleniowiec.

Absolwentka Marketingu (Uniwersytet Ekonomiczny) i Zarządzania Zasobami Ludzkimi (Wyższa Szkoła Europejska), II stopnia Senior Leadership Program (UK) oraz programu „Skuteczny Manager”. Aktualnie w trakcie studiów na kierunku Psychologia (Wyższa Szkoła Biznesu). Ukończyła liczne szkolenia z zakresu komunikacji, zarządzania, współpracy w zespole oraz psychoterapii.

Na co dzień prowadzi szkolenia dla biznesu (w tym dla pracowników lecznic weterynaryjnych). Jest również certyfikowaną Edukatorką Pozytywnej Dyscypliny, znanej na całym świecie metody wychowawczej, której uczy poprzez praktyczne warsztaty oraz indywidualne konsultacje dla rodziców i pracowników placówek wychowawczych.

CAN-230200001